O AORTÁLNÍ STENÓZE
Uvnitř našeho srdce
Aortální stenóza
Nejčastější vadou srdečních chlopní je aortální stenóza. Velmi často postihuje pacienty starší 70 let. Stenóza brání srdečním chlopním, aby správně pracovaly. Srdce se tak přetěžuje a nemůže plnit svoji úlohu v distribuci okysličené krve. To významně zhoršuje zdravotní stav pacienta a negativně se projevuje i na jeho každodenních aktivitách, které výrazně omezuje. Pokud pacient tento problém neléčí, doba přežití může být pouhé 2 – 5 let od stanovení diagnózy. Problémem je, že až 30 % nemocných s touto vadou není vyšetřeno ani vyléčeno.
Aortální stenóza v číslech
Až 30 % nemocných s významnou vadou není vyšetřeno ani vyléčeno.
Prognóza přežití pacientů s aortální stenózou je horší než u lidí s nádorovým onemocněním. Odhadovaná doba přežití se pohybuje mezi 2-5 lety.
Výskyt zúžení aortální chlopně stoupá s věkem, v 75 letech ji má 5 % populace.
Příznaky aortální stenózy
MOŽNOSTI LÉČBY
TAVI
Nejmodernější způsob implantace srdeční chlopně bez nutnosti otevřeného zákroku na srdci. Zvyšuje kvalitu života pacientů a prodlužuje jim život.
Unikátní miniinvazivní léčebná metoda, díky níž mohou i starší lidé podstoupit implantaci umělé srdeční chlopně s minimálním rizikem.
Jak funguje metoda TAVI?
Díky metodě TAVI bude nově implantovaná chlopeň pracovat podobně jako vaše vlastní srdeční chlopeň.
Metodou TAVI vám bude zavedena speciální samoexpandibilní chlopeň, která ani při extrémním zmáčknutí neztratí svůj tvar
Vyrábí se ze speciálního materiálu nitinolu (slitina niklu a titanu) na nitinolové kostře je připevněná živočišná tkanina 1200 stehy.
Implantaci chlopně provádí lékařský tým, který nejprve zvolí nejvhodnější způsob anestezie. A pak pokračovat: Poté lékař provede malý chirurgický vpich, nejčastěji v místě třísla.
Cesta pacienta od počátečních obtíží, přes všechna potřebná vyšetření až po vlastní zákrok metodou TAVI.
PŘÍBĚHY PACIENTŮ
KONTAKTY